pondelok 21. augusta 2017

Rúže? Áno alebo nie? / Tri najlepšie značky rúžov / Bonus: dve novoobjavené značky

Na začiatok musím povedať, že nie som ako ostatné mladé ženy. Make-up nepoužívam, očné tiene taktiež nie. Jediné kozmetické prostriedky, ktoré som ochotná na svojej tvári akceptovať sú: maskara, linka, ceruzka, korektor (pretože vždy sa nájde niečo nežiadúce na pleti) a, samozrejme, rúže. Skúšam rôzne prípravky na vlasy, keďže som beznádejný experiment a moje vlasy toho už zažili viac, než si dokážete predstaviť. Každý mesiac nová farba, občasné návštevy kaderníčky, ktorá mi ich spálila, zle nafarbila, tak musela opäť a podobne. Klasické problémy. Neviem si svoj život predstaviť bez prípravku na vlasy, ktorý mi dovoľuje si ich potom poriadne, bez bolesti, rýchlo prečesať, cez krémov na tvár, na ruky, ale hlavne rúžov. A to je vec, o ktorej budem dnes hovoriť.

Milujem rúže. Od tých tmavých až po tie svetlé. Je mi jedno, akú má farbu, koľko stojí. Pre mňa je dôležité, aby dlho vydržal. V tomto svete kozmetiky je dosť ťažké nájsť rúž, ktorý vydrží. Je síce pravda, že si skôr kupujem lacnejšie rúže, ale musím povedať, že nie vždy všetko drahé je aj dobré! Prinesiem pár tipov na rúže, ktoré sú lacné, dlho vydržia, môžete piť, jesť a vždy bude na vašich perách. Síce nebude vždy tak veľmi výrazný, ako keď si ho nanesiete na pery, ale vždy tú svoju farbu si udrží.

Nie som veľký milovník tekutých rúžov. Nenašla som, respektíve, som ani sa nesnažila si nejaký skúsiť na pery. Preto mám radšej klasické rúže. Doma ich mám asi okolo 20. Rôzne farby, rôzne značky, rôzna cena. Je pozoruhodné, že rúž, ktorý stál 2,50€, tak vydrží dlhšie, lepšie sa rozotiera, lepšie sedí, ako ten, ktorý stál vyše 5€ a na vašich perách vyzerá akoby sa lúpal. Nepekný pohľad.

Milujem kozmetiku Oriflame. Asi preto, lebo už dlhšie od nich nakupujem produkty. Nedávno, asi tak pred rokom, som začala si kupovať rúže. Kedysi som si hovorila, že mi rúže nepristanú. Odmietala som si ich na seba dať čo i len na chvíľku. Teraz si bez nich neviem predstaviť deň. Sú súčasťou mňa. Ak nemám rúž, tak môžete vedieť, že je veľmi riskantné sa ku mne priblížiť. Dôležité je nájsť si značku, ktorá vám vyhovuje. V Oriflame sú viaceré, ale najviac ma dostala kolekcia rúžov The One. Vždy som túžila si kúpiť rúž, ktorý bude neutrálny, občas hodí nejaký ten odlesk červenej. Našla som ho ! A milujem ho. Je to odtieň Taupe delight. Pre mňa je to východisková situácia, keď neviem, akú farbu rúžu zvoliť. Hodí sa ku všetkému, dlho vydrží, vaše pery nebudú po ňom suché, ani nepopraskajú.

Na druhej strane je tu značka Essence, ktorá je dostupná aj v klasických drogériách. Pre mňa je to jedna z tých najlepších značiek rúžov, pretože sú lacné, majú skvelé farby, dlho vydržia, i keď jedno negatívum pri nich je. Vysušujú pery. Nie až tak moc, ale zopár odtieňov, hlavne fialové a tmavé, tak tie vám až priveľmi vysušia pery. Sú v dvoch verziách. Jedna je čierna, čiže čierne obaly, a druhá je v rôznych farbách, taká priehľadná, alebo ako to povedať. Určite vám neodporúčam tie rúže s čiernym obalom. Nevydrží dlho. I keď sa medzi nimi nájdu nejaké rúže, ktoré stoja za to, ale viac by som uprednostnila tie s farebnými obalmi. Ak sa však rozhodnete skúsiť v tmavom obale, tak vám rozhodne odporúčam Long lasting 28. Je to hnedý rúž. Ja osobne mám veľmi rada zemité farby na perách, takže tento je ideálna voľba. Vydrží dosť dlho, postupom času aj stráca na svojej farbe, je slabšia a slabšia. Nakoniec budete mať na perách "jemný závan hnedej."
Ak hľadáte červený rúž, tak určite od tejto značky! Je veľmi sýty, takže budete žiariť, ale je fakt dokonalý. Je to matt matt matt 06.

Maybelline je značka, ktorú iba teraz objavujem a nemôžem vám tvrdiť, že tie rúže sú dokonalé. Mám od nej iba jeden rúž, a to Fiery fuchsia 882, ktorý má sýtu, ružovú farbu. Vydrží dosť dlho, ale ešte ho nemám až tak otestovaný. (Moc ho nenosím, pretože ružová nie je zrovna moja farba, ale keď si ho dám, stojí to za to.)

A čo vy? Používate rúže? Každý deň alebo iba na oslavy? Podľa mňa sú rúže dokonalý produkt pre ženy, ktoré sa neboja zvýrazniť svoje pery a chcú zažiariť. Skúste to aj vy! Žena s rúžom zaujme vždy váš pohľad.BONUS! (Nové objavy, ktoré vyzerajú nenápadne, ale skrývajú v sebe veľké čaro!)

Pred nedávnom som objavila novú značku, a to Trend it up. Podľa všetkého je to značka DM drogérie, niečo také ako Balea. Nie som si istá, moc sa v kozmetike neviem orientovať, ale Balea je dokonalý produkt, to môžem s istotou povedať. A späť k Trend it up. Kúpila som si jeden rúž, tmavočervený. Že skúsim. Stál niečo do 3€, už si presne nepamätám. A ľudia! To je niečo .. úžasné! Vydrží nenormálne dlho. Môžete jesť, piť, stále ma svoju farbu. Nanáša sa veľmi ľahko, nepotrebujete mať ani viac ako dve vrstvy (i keď ja si dávam zväčša viac), farba stále drží a nevysušuje pery. Je to pre mňa úžasný objav a určite toto nebude posledný rúž od tejto značky, pretože som jej nadobro podľahla a teším sa na to, keď vyskúšam ďalšie farby. Ten, ktorý som si kúpila je Matte 463.

Ďalšou takou láskou bol rúž od She stylyzone. Tento rúž som neplánovala nikdy si zakúpiť, pretože na prvý pohľad vyzerá dosť.. lacne? Také tri biele kocky. Zaujal by vás? Mňa nie, ale napriek tomu som si ho kúpila. A prečo? Pretože ho vypredávali. Jeden rúž za 1€. 1€ !!!! Tak som si zobrala dva. Milujem zemité farby, a tak som si zobrala Lipstick aqua shine 045 a Lipstick magic colours 155. Vydržia dlho, sú úplne úžasné. A sú na nich trblietky! Takže ak milujete trblietky, táto značka je skvelá voľba.


>Sima<

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára