utorok 1. novembra 2016

Sladké vykúpenie - Jamie McGuire (Recenzia)

Možno to viete, a možno ani nie, ale Jamie McGuirová je moja najobľúbenejšia youngadult spisovateľka. Zbožňujem jej sériu o nebezpečne šarmantných bratoch Maddoxovcoch. Vždy si predstavujem fešáka Coltona Haynesa ako sexi Maddoxa.
Pri každej jednej knihe máte pocit, že to skutočne rozpráva a píše daná postava a nie autorka, v hlave ktorej sa rodia úžasné príbehy a zapeklité postavy, či situácie.
Keď som si prvýkrát prečítala plot, pozerala som sa akože "To má byť niečo ako Komisár Rex?", strašne ma to pobavilo, ale za tie stránky, ktoré som už prečítala o Jamie som vedela, že to bude wau a musím si to prečítať. Potom som knihu uvidela v knižnici a bola som šťastná ešte ďalšie tri dni. Naozaj :D
Na maddoxovkách sa mi páči, že všetci chalani sú vlastne bratia, ich mená sa začínajú na písmeno T a držia spolu. Tiež ma zaujal spôsob, akým to Jamie celé vymyslela. Všetky knihy majú súvis a prekrývajú sa. Spomínajú sa v nich rovnaké udalosti a postupne prichádzate veciam na kĺb.

Maddox. Kto to je? Fešák, silák, ktorému nechýba ostražitosť, úprimnosť a priamosť. Bitkár vyrastajúci s otcom a s bratmi. Thomas Maddox. Agent FBI, ktorému minulosť môže pokaziť znovunadobudnutú dobrú náladu a zmysel života.
Liis Lindyovoá, žena s ázijským pôvodom a východným intelektom. Krásna a očarujúca. Cieľavedomá a odhodlaná. Priama a striktná.
Tvorili taký sladký pár, keď boli spolu. Samozrejme, sa každú chvíľu rozchádzali a schádzali, ale pochybnosti k láske patria. Práve tie nás naučia, ako toho druhého milovať viac.
Zápletka nastane na svadbe Abby a Travisa na ostrove St. Thomas. Vtedy sa ukáže všetko naplno a náš chutný párik sa s touto situáciou musí vysporiadať.

Láska nemusí byť prvá, ale môže byť posledná. ♥
Dej sa rýchlo hýbal vpred. Nebol dokonalý, niektoré pasáže ma štvali. Aj Liis ma občas štvala. Totálne som bola nafixovaná na Thomasa. Mohol byť aj vrahom, či násilníkom, a ja by som mu to odpustila a ľutovala by som ho, ale Liis, tá sa držala ďalej, aj keď ste si v jej hlave mohli dokonale prečítať, ako veľmi ho chce.
Čo sa týka konca. Zdal sa mi moc unáhlený a sčasti nereálny. Taký nacapený, len aby sa to nejako skončilo. Veď pochopíte sami, nechcem prezrádzať. 
Niekoho som predtým ľúbil, ale nikdy som nikoho nemiloval tak ako teba♥
Páčilo sa mi, ako Thomas pomaly dobíjal Liis, ako sa Liis nebála svojho šéfa, aj keď všetci ostatní pred ním mali rešpekt, aký mala Liis vplyv na Thomasovu náladu. Páčilo sa mi aj to, že kniha začala in medias rez a hneď po prvých pár riadkoch sa objavil šarmantný pán Maddox a moje srdiečko sa skoro roztopilo.
Ak sa budeš cítiť lepšie, vypočítam ti to. Ja ti srdce nezlomím♥
Dostávam sa k obálke, a to bola ďalšia vec, ktorou som bola očarená. Veď posúďte sami. Tie krídla s vtáčikmi a modrá. Jednoducho je krásna a tajomná. Rovnako ako príbeh. Hodí sa ku zvyšku série. Všetky tie obálky sú naozaj krásne, Mne sa páčia. Majú v sebe skryté čaro a práve vďaka nim rozoznám každú McGuireovskú knihu.

Nikto nie je dokonalý a aj tejto knihe chýbali percentá do dokonalosti, avšak ak vo vás kniha vzbudí vášho nahnevaného ducha, tiež je to pocit. Presne to nám knihy prinášajú. Príbeh a pocity. A tie v SV rozhodne boli.
                                                                                                                               -VErRoOnNyIKA-

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára